))Zapraszamy na Oficjalną Stronę internetowa Jerzego Roberta Nowaka((

środa, 5 kwietnia 2017

Oświadczenie FORUM MYŚLI POLSKIEJ

Warszawa 29.03.2017 r.OŚWIADCZENIE


FORUM MYŚLI POLSKIEJ
  
POTĘPIAMY TERRORYSTYCZNY ATAK NA POLSKI KONSULAT W ŁUCKU


     Jak podają agencje informacyjne, w nocy, z 28/29 marca 2017 r., została ostrzelana z granatnika siedziba polskiego konsulatu w Łucku. Budynek uszkodzony. To nie pierwszy przypadek terrorystycznej agresji na polską placówkę dyplomatyczną. Nie tak dawno został zaatakowany konsulat polski we Lwowie. A jeśli weźmiemy pod uwagę bezczeszczenie pomników, oddających hołdpolskim ofiarom ukraińskiego ludobójstwa w Hucie Pieniackiej i Podkamieniu, a także wcześniejsze akty wandalizmu i profanację pomnika poświęconego pomordowanym przez Niemców we Lwowie polskim profesorom, to widzimy ciąg konsekwentnych, brutalnych i groźnych antypolskich działań, przeciwko którym gorąco protestujemy i żądamy od władz ukraińskich szybkiego wykrycia sprawców. Napisy we Lwowie czerwoną farbą „ŚMIERĆ LACHOM!”, to z góry zaplanowane prowokacje. Te akty wandalizmu pokazują narastające antypolskie nastroje na Ukrainie. Od dawna środowiska kresowe ostrzegały, że kult Bandery budowany konsekwentnie przez władze ukraińskie doprowadzi do niszczenia pozytywnych relacji między Polską a Ukrainą. Setki pomników, tablic pamiątkowych, nazw ulic i placów związanych z imionami Bandery, Szuchewycza, Kłaczkiwskiego i Łebedia, których krwawe mordy odprowadziły do rzezi ok. 200 tyś. Polaków, musiały wcześniej, czy później skutkować aktami terroru i wyzwalać antypolskie nastroje. To bowiem Bandera budził wśród Ukraińców nienawiść do Polaków. Ostrzegamy z tego miejsca władze ukraińskie, że uporczywe budowanie kultu Bandery, stawianie pomników UPA, OUN i Dywisji SS Galizien, które siały śmierć na polskich Kresach, może tylko doprowadzić do pogorszenia stosunków między naszymi krajami. Uczulamy także polskie władze na szerzący się kult Bandery. Polski ambasador w Kijowie, Jan Piekło, nie zrobił nic i nic nie robi, by przeciwstawić się tym agresywnym tendencjom. Żądamy natychmiastowego wykrycia sprawców ostatnich terrorystycznych aktów przemocy, owych haniebnych czynów, których konsekwencje mogą być nieobliczalne.

Konwent Założycielski
FORUM MYŚLI POLSKIEJ

Prof. Jerzy Robert Nowak - przewodniczący
Prof. Tadeusz Marczak
Dr Józef Osada
Red. Stanisław Srokowski - rzecznik
Inż. Stanisław Żytecki, AK – sprawy organizacyjno-techniczne

2 komentarze:

  1. Dlaczego wyklucza się z góry operację rosyjskich służb specjalnych? Przecież to może być równie dobrze - to jest nawet prawdopodobne - zwykła rosyjska prowokacja mająca na celu takie właśnie reakcje. Szerzyć nienawiść, podkręcać spiralę niechęci powyżej dotychczasowego poziomu.

    OdpowiedzUsuń
  2. A dlaczego wyklucza się z góry, że nie zrobili tego nacjonaliści ukraińscy? Czy nazwy ulic imieniem bandery i szuchewicza to też rosyjskie służby nadały, czy może rady tamtejszych gmin i miast ?? A co na przykład z ostatnią uchwałą samorządu na wołyniu o upamiętnieniu akcji "wisła" - to też ruscy agenci taką uchwałę przegłosowali??? A kto stawia pomniki banderze - też ruscy ??? Proponuję otrzeźwieć i z góry nie przyjmować ani wersji ukraińskiej ani rosyjskiej, tylko stosować stare powiedzenie "po czynach ich poznacie" ... Jeśli ukraińcom zależy na udowodnieniu, że to ruscy, to chyba powinni zrobić wszystko, by sprawców wykryć i udowodnić ich winę, bo w przeciwnym wypadku można podejrzewać w równym stopniu obydwie strony.

    OdpowiedzUsuń