))Zapraszamy na Oficjalną Stronę internetowa Jerzego Roberta Nowaka((

czwartek, 13 lipca 2017

Kompromitacja prezydenta A. Dudy w związku z jego odmową objęcia patronatu nad obchodami rocznicy rzezi wołyńskiej (II)

W internecie grzmią przeciw prezydentowi Dudzie(cd).

SS20
9 lipca 2017 at 19:28
Wydmuszka nie prezydent
OZ
9 lipca 2017 at 19:32
Panie Prezydencie „POLIN” czy POLSKI – na Wołyniu banderowcy mordowali też i Żydów ………… .
Ania 
8 lipca 2017 at 17:30
Od początku rządów PIS słyszeliśmy wiele razy my Polacy, że Ukraina to polska racja stanu. Morawiecki w 2016 powiedział że Polaka się rozwija i zbuduje zakłady do których ściągnie 700-800 tys Ukraińców do pracy.Nie Polaków a Ukraińców:):)To zdrada nas Polaków i wyborców którzy na PIS i Dudę
8 lipca 2017 at 21:25
Przykre że już tych gorzkich prawd pt. minął miesiąc z udziałem prof. Jerzego Roberta Nowaka nie ma w Radiu Maryja tylko w drugim obiegu https://www.youtube.com/watch?v=DmhTbk5IjEY&t A może dla tego że to prawda która mogła by zaszkodzić prezydenckiej popularności gdyby była wyemitowana dla szerszego grona odbiorców
z-k
8 lipca 2017 at 18:45
(...)ta odmowa w kontekście kieleckich popisów może napawać (nie poprawiać) obżydzeniem.
8 lipca 2017 at 17:31
To zdrada i nie ma tu innej kategorii. To byli Polacy, którym prezydent RP, wybrany przez naród polski ma oddać cześć i złożyć hołd. tak bestialsko mordowanym naszym Rodakom.
PolishPolackski
8 lipca 2017 at 18:04
Pisałem kilka razy, że Pisowi kibicuję jeszcze, ale te QRVA banderofilskie decyzje chyba juz przelały czarę goryczy…
Polka
8 lipca 2017 at 18:05
Duda nie robi Nam łaski , swojemu Suwerenowi , zapraszany ma się wstawić , koniec kropka !
Pomylił ,że posiada niby władzę a on najzwyczajniej ma Nam służyć ,My mu płacimy i źle się wywiązuje ze swoich obowiązków .
A to były bardzo ważne obchody, co mogło być w tym czasie ważniejsze dla Dudy ?
Duda nie ma szans na następne wybory , tych lekceważeń Suwerena jest za dużo .

finka
8 lipca 2017 at 21:18
(...)jaki kontekst spowodował, że ukry rozcinali brzuchy ciężarnym, rozwalali główki polskim niemowlętom czy nabijali ludzi na sztachety albo rozrywali końmi. Byli bardziej okrutni niż Niemcy, żadne animozje i zaszłości historyczne nie są wytłumaczeniem ukraińskiego bestialstwa. Wsławili się okrucieństwem tłumiąc Powstanie Warszawskie. Póki nie przyjmą prawdy o przeszłości nie można z nimi negocjować . Nie zmienia tego fakt, że byli, niestety nieliczni, którzy ratowali Polaków. A Duda zachował się obrzydliwie, pali świeczki chanukowe, a dziesiątki tysięcy zamordowanych Polaków olewa.

Sławomir
wczoraj (09:50)
Panie Prezydencie, będę o tym pamiętał podczas najbliższych wyborów.
Może jeszcze zdąży się Pan zrehabilitować.
Na dziś brakuje Panu charakteru
. (Podkr.- JRN)
wax
wczoraj (07:40)
Bardzo to przykre. Co na to odpowiedzą, ci którym udało się umknąć pogromom i ich dzieciom, pamięć jest wciąż żywa. Widocznie potwierdza się stara prawda, ze władzę mamy taką na jaką zasłużyliśmy.
Ten typ właśnie przestał być moim prezydentem. Kolejne rezuńskie popychadło. Wstyd mi, że głosowałem na tego zdrajcę.
dinnggo
09-07-2017
Żeby objąć honorowy patronat to trzeba jeszcze honor posiadać i rozumieć pojęcie honor.(...)
z rodziny zabużanskioej
Trudno mi to pojąć. A z drugiej strony czego można spodziewać się po dudzie
Amstern

//Prezydent Duda mówił dzisiaj własnie TO, o czym wyżej mowa.//
Zwykła retoryka, ściema dla jełopów. PiS zorientował się, że wkurza Polaków włażeniem w rzyć UPAińcom i trochę zmienili gadkę. Duda zamiast składać hołd w Warszawie i objąć patronatem całe obchody wymiksował się do Gdańska. Tak jak PiS jeździ świętować 11 listopada do Krakowa.
Parole, parole, parole... Prawdziwych ruchów brak!
11.07.2017 19:43
Traci dużo tym czynem P. Duda, ale to jego wybór, świadomy wybór, który zapewne będzie miał swoje konsekwencje wyborcze. Pamięć o bestialsko pomordowanych Polakach przez ukraińców jest tak samo ważna dla Polaków,  jak pamięć o Polakach, którzy zginęli z rąk niemieckich, czy ruskich.  Lata przemilczeń w sprawie ukraińskich zbrodni, celowe odwrócenie uwagi, czy próby fałszowania ludobójstwa dokonanego przez ukraińców, przynoszą rezultaty, nawet Prezydent RP, człowiek poniekąd wykształcony, z tytułami, zaczął wierzyć w ukraińską, całkowicie nieprawdziwą wersję historii.

AlexSailor said

(...) Po prostu żenada.
I to człowiek, który pochodzi z terenów bezpośrednio sąsiadujących z rzeziami rezunów, gdzie na pewno zatrzymywało się wielu uchodzących z życiem Polaków.
Kompromitacja całkowita.
Nawet fotki z prezydentem sojuszniczego mocarstwa nie pomogą.
Zły
9h temu
Przecież to jasne.. Nie dotyczyło prawdopodobnie żydów więc nie ma zainteresowania losem Polaków.
Lubi żydów i ukraińców nad życie!
wczoraj (12:24)
 • Piotr 36
 • 8 lipca 2017 at 18:31
 • Już syn zbrodniarza banderowskiego Jurij Szychewycz, nie musi pluć (do czego chęć ogłosił publicznie) Polakom w twarz! Został właśnie wyręczony!!
 • Goska
 • 8 lipca 2017 at 18:35
 • Panie Duda więcej się nie uda.

La Reine Toronto said

(...)Proszę Dudziny nie bronić…ona jest cwańsza niz jej połówka i dlatego ‚un’ zostal prezydentem Polaków….takie pośmiewisko i poniewieranie polskością…(...)
~Macisław Płatow
(dzisiaj 09:18)
Redaktorzy-no ,,pan Andrzej D. za to straci. Czyli Naród Mu przypomni przy wyborach. Naród ma pamięć jak słoń (...)
Marian
8 lipca 2017 at 18:51
Co do obecności prezydenta Dudy w Kielcach, to zgoda, była haniebna. Nie powinien wtedy tam być. – Dziś człowiek wykształcony nie może mówić, że nie wie, co się tam wtedy stało. Raczej na pewno była to prowokacja antypolska.
antyPOPiS
8 lipca 2017 at 18:53
(...)co do qu.wy nędzy ma kontekst do warcholstwa Dudy. Na obchodach prowokacji Kieleckiej trzy dni kiepełą kiwał, i kontekst miał w dOOpie. Ukraińcy dokonali ludobójstwa, a obowiązkiem polskich wladz jest dochowanie prawdy, i szacunku dla ofiar.
945
wczoraj (15:03)
Poprosi skandal, gdyby jego rodzina przeszła przez piekło upowskich mordów to by wtedy zrozumiał, polecam panu prezydentowi książki Srokowskiego i Siemaszko, warto poznać historie swojego narodu!
Ania
8 lipca 2017 at 17:14
Dudy już na prezydenta Polaków nie można wybierać
Danka
8 lipca 2017 at 17:25
Ukąszenie Unią Wolnosci, czyli Sorosem, Sachsem,
Danka
8 lipca 2017 at 17:28
On myli wodę sodową z powinnością i służbą Narodowi: Polskiemu…
Ania
8 lipca 2017 at 17:30
Od początku rządów PIS słyszeliśmy wiele razy my Polacy, że Ukraina to polska racja stanu. Morawiecki w 2016 powiedział, że Polaka się rozwija i zbuduje zakłady do których ściągnie 700-800 tys. Ukraińców do pracy.Nie Polaków a Ukraińców:):)To zdrada nas Polaków i wyborców którzy na PIS i Dudę głosowaliśmy
~Macisław Płatow
(dzisiaj 09:18)

Redaktorzy-no ,,pan Andrzej D. za to straci. Czyli Naród Mu przypomni przy wyborach. Naród ma pamięć jak słoń (...)
17
Prezydent Zeman, na Prezydenta Polski! A Dlugopis tylko udaje "patriote", gada, gada jaki on to nie bohater!! Ale gdy należy dzialać jak patriota, to "kuli ogon pod siebie"! Czy wy to cos widzicie, jak się chowa za Polską flagę? Żenada i miernota! Moje zdanie!
gość
11-07-2017
Czas do wyborów się zbliża - a my zapamiętamy tę bezczelnosc rządzących. Dość tego!!!
nbbnm
11-07-2017
ale wstyd jak na prezydenta - nie szanuje pamięci i honoru ludzi pomordowanych przez Ukraińców na Wołyniu ! niestety ale nie zasługuje na nic .
Ewa
11-07-2017
Najgorszy prezydent pyszalek i bufon jeszcze odpowie za swoje
póki co to nie miałem większych zastrzeżeń do prezydenta ale brak objęcia patronatu odbieram negatywnie
ao
08-07-2017
Zapamiętamy to prezydencie, zapamiętamy. Zresztą jaki o prezydent?
grom
08-07-2017
to nie jest mój prezydent, to jest tylko ignorant i bajarz co opieram tylko i wyłącznie na faktach
pełny POLAK.
08-07-2017
Prawdziwy Polak zawsze miał honor. Pan go nie tylko nie ma ale nie wie co to jest honor. Wstyd mieć takiego prezydenta.
bezdomieszkowypolak
08-07-2017
Panie "prezydęcie" czy zaczyna pan juz być "prezydentem ukrainców delikatnie mówiąc" ? :-(((
Przepoczwarzenie czy zrzut wyliniałej-za małej skóry jak u węża ?
Zaloze sie,ze Ukraińcy nie docenia,moze nawet nie zauważa gestu naszego Prezydenta,któremu moze być bardzo głupio,gdy Ci za pare lat rozpanosza się w Polsce i zaczną rewindykowac "swoje" ziemie na pld.- wsch. Polski,a moze nawet rezać znowu Polakow?
Święto upamiętniając ludobójstwo Polaków na Wołyniu i Małopolsce Wsch. ma charakter państwowy i z tego powodu Prezydent RP powinien brać w nim udział jako organ najwyżej władzy. Skoro odmawia udziału a nawet objęcia obchodów tego święta honorowym patronatem, to niej godzien miana Prezydenta RP. Przedkłada interesy Ukraińców nad intetesy swoich rodaków. Czyim zatem jest prezydentem?

Małgorzata Pęczek. Nie ma sojuszu Polski i Ukrainy i raczej nie będzie. Ukraińcy wybrali już swoją tożsamość i nie jest ona propolska. Władze tego państwa już nawet nie ukrywają tego, że tworzą państwo oparte na ideologii banderowskiej. W takiej sytuacji postawa Prezydenta RP jest co najmniej niezrozumiała. Oni mają swoje rocznice i swoich bohaterów a my swoich. Nie widzę więc potrzeby wykonywania jakichkolwiek gestów, skoro drugiej strony nawet nie stać na to, aby nazwać zbrodnię zbrodnią. Oprawcy Polaków na Wołyniu byli obywatelami II RP i powinni być ścigani i ukarani przez polskie sądy. Tymczasem gloryfikuje się ich na Ukrainie jako bohaterów. Z kimś takim chce mieć Pani sojusz?
Obserwator
wczoraj (12:30)
Widać ogromne podziały w PIS. Prezydent pozostaje pod dyktatem " miłośników Ukrainy ponad wszystko" czyli Żura - Grajewskiego, Targalskiego, Sakiewicza i młodego Wildsteina. Natomiast część posłów PIS ma w nosie neobanderowską Ukrainę i bierze udział w uroczystościach 11 Lipca, min. Kaczyński, Szydło - oni księdza Isakiewicza przestali się wstydzić, stali ostatnio razem w jednym szeregu. Jak to powiedział niedawno jeden z senatorów PIS, w tej partii istnieje potężne ukraińskie lobby, patrz - ostatnie wyskoki Kuchcińskiego i Terleckiego, lecz w młodych pisowcach narasta bunt przeciwko polityce pt. przed Ukrainą na kolanach i niedługo wybuchnie tam rozłam.Mam nadzieję że ukraińskie miłośniki pójdą w odstawkę.
marta.poprawny politycznie prezydent...szkoda...rozczarowana to mało powiedziane...brawo dla księdza Isakowicza- Zaleskiego za pamięć i prawdę....
Olo
wczoraj (11:18)
No i co - zwracam się do Mieszkańców wschodniej Polski - popieracie takich ludzi jak Pan Prezydent. Troszkę !!! wstyd.
PATRIOTA
wczoraj (11:00)
TE ZACHOWANIA DUDU ORAZ RZADU ODBIJA SIE NA NUICH W WYBORACH POLACY TEGO NIE ZAPOMNA
Roman
wczoraj (11:00)
Pan Prezydent w ramach przeprosin wyśle ukraińcom następne kilka miliardów euro w prezencie.

POTOMEK ZAMORDOWANYM NA WOLYNIU
wczoraj (10:55)
ONI JUZ W RZADZIE JAK TEZ PREZYDENT POZWALAJA UKRAINCOM NA WSZYSTKO ZARAZ ONI ZWROCA SIE O WYDANIE IM PRZEMYSLA A POZNIEJ LUBLINA
Sceptyk (...) Zamiast żądać godnego pochowania około 150 tysięcy zamordowanych cywilów, powrzucanych do rowów, studni, ledwo przysypanych garstką ziemi, to "lepiej" się przymilać do zwolenników zbrodniarzy...
LAKI
wczoraj (10:37)
ROBICIE SENSACJE W TEMACIE EKSHUMACJI SMOLEŃSKICH A ILE JESZCZE JEST NIEODKRYTYCH GROBÓW RZEZI WOŁYŃSKIEJ
(10:31)
kolos. Bardzo nieładnie pan postąpił p.Prezydencie ! podobnie postąpił parlament
nie honorując Ludobójstwa Wołyńskiego. Ja zapamiętam afront uczyniony
Polakom .
albatros
wczoraj (10:27)
Wstyd jak prezydent traktuje naród. Jest facetem bez honoru i kłamcą.
niestety swiat to widzi
wczoraj (02:08)
ten kraj który sam siebie skazał na upadek nie ma prezydenta tylko grającego ogony tandetnego aktorzynę
Kłamczyński koci tata .
wczoraj (08:12)
On jest pusty i bez honoru . Nazwisko adekwatne do osoby .
nbbnm
11-07-2017
ale wstyd jak na prezydenta - nie szanuje pamięci i honoru ludzi pomordowanych przez Ukraińców na Wołyniu ! niestety ale nie zasługuje na nic .
skorpion
11-07-2017
Pomordowanym w bestialski sposób dwustu dwudziestu tysiącom Polaków przez bandy UPA należy się nasza pamięć i szacunek bo zginęli tylko dlatego,że byli Polakami.Ten kto tego nie potrafi uszanować jest dla mnie moralnym zerem.
Bohdan
11-07-2017
Ks. Isakowicz-Zaleski to naprawdę wielki człowiek, wspaniały duchowny i nieskalane sumienie narodu polskiego. To najlepszy wzór polskiego patrioty tak niewygodnego dla zakłamanych polityków. Polacy zapamiętają go na wieki jako duchownego walczącego praktycznie samotnie o pamięć i prawdę na Wołyniu i ofiarach skazanych na zapomnienie przez rządzących w okresie PRL i III RP.
Paweł
11-07-2017
Pis uważaj bo teraz wołyń i podwyżka cen paliwa jutro coś jeszcze i sami oddacie swoich wyborców komuś innemu
wojtek 68 Podziękowanie dla Pana Antoniego Macierewicza za wsparcie dzisiejszej tragicznej rocznicy ludobójstwa na Wołyniu. Mam swoje uwagi i nie popieram bezkrytycznie Pana Antoniego ale za słowa prawdy o Wołyniu wielki szacunek dla Pana ministra. Szkoda tylko, że nie mam Prezydenta !
mb
11-07-2017
Panie prezydencie Duda, z egzaminu z patriotyzmu wobec Polaków zamordowanych na Wołyniu masz Pan pałe a należałaby się dyskwalifikacja. Nie potrzebujemy opowiadaczy o wartosciach, ale realizatorow wartosci. Zeby tak zginac kark i sie klaniac tym grosikom, ktore Ukraincy w Polsce wprowadzaja do budzetu polskiego... Moze by Pan juz wstał z tych kolan i stanał tam gdzie jest Pan potrzebny, czyli po stronie polskich ofiar banderyzmu i pokazal Europie, ze pamiętamy o ich zyciu i haniebnej smierci niezależnie od tymczasowych interesów.
MŚCIWÓJ
11-07-2017
Mój Panie Prezydencie, proszę zważ, że ten ksiądz nie ulegał poprawności politycznej i dla nas narodowców jest prawdziwym autorytetem w sprawach polsko-ukraińskich i ludobójstwie tam popełnionym na prostym polskim ludzie. Więcej samodzielności i wsłuchiwania się w głos Twoich wyborców.
johan
11-07-2017
Wstyd prezydencie duda, jaką politykę historyczną prowadzi PiS ? To jest "obóz patriotyczny? Podziękujemy wam przy następnych wyborach.
siostra Aniela
11-07-2017
Z tego dudy prezydent jak ze mnie dziewica.
m.rekinek w zeszłą niedzielę
No cóż, Panu Prezydentowi widocznie już nie po drodze ani z rodzinami ofiar UPA i SS Galizien, ani z organizacjami kresowymi, patriotycznymi i niepodległościowymi, które nakładem pracy społecznej przygotowały owe uroczystości.

Wyliczone wpisy zostały umieszczone na portalach:

Wiadomosci wp.pl,Kresy.pl, Wirtualna.pl,,Prawy.pl Tygodnik Narodowy, https://marucha.wordpress.com/

https://www.gloria.tv/link/4RfpPsxrxRG8AwwVVc6mvF8TG/postings.oraz „salon 24” (na tym ostatnim jednak dominowały wpisy w obronie A.Dudy).

Z kolei na blogu Niepoprawni.pl można było przeczytać bardzo ważny wpis: „Prezydent Duda a Rzeź Wołyńska”

SpiritoLibero - 11 Lipca, 2017 - 18:08
Skandal! Jeśli miłosiernie nam panujący (z nadania Knesetu) prezydent będzie dalej kontynuował swoją działalność w takim tonie to o reelekcji może tylko pomarzyć. I bardzo dobrze, niech się kompromituje.
Honorowy patronat Prezydenta RP nad jakąś inicjatywą obywatelską nie jest bynajmniej rzeczą rzadką, co miesiąc prezydent patronuje ok. kilkunastu różnym inicjatywom obywatelskim. Z danych, które znalazłem na oficjalnej stronie http://www.prezydent.pl/aktualnosci/patronaty/rok-2017/ (link is external) wynika, że p.Duda udzielił poparcia i objął patronatem m.in takie doniosłe wydarzenia jak:
- XV Kongres Europejskich Urologów Akademickich (co tam Pomordowani bestialsko Polacy na Wołyniu, niech żyją Europejscy Urologowie!)
- Jubileusz 110-lecia Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (ciekawe czy organizują wycieczki na Wołyń?)
- Międzynarodowa Sesja Kaukazologiczna im. Św. Grzegorza Peradze (Kaukaz ważniejszy od Wołynia)
- Międzynarodowa Konferencja poświęcona problematyce fal grawitacyjnych (to nawet trudno skomentować...)
- Obchody 90-lecia Radia Katowice (litości...)
- Obchody 200-lecia I Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu
- Otwarcie wystawy Oneg Szabat. Czego nie mogliśmy wykrzyczeć… (tu akurat patronatem powinna objąć szanowna małżonka prezydenta)
- Obchody 25-lecia reaktywowania samorządu aptekarskiego
- Obchody 70-lecia Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych
- Obchody 150-lecia „Przeglądu Technicznego” - Obchody 90-lecia Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich
- Obchody 90-lecia istnienia Stoczni Remontowej „Nauta” S.A.
- Wystawa „Brescia. Renesans na północy Włoch” (jasne, włoski renesans wygrywa z Wołyniem...)
- Międzynarodowy Festiwal Muzyki Myśliwskiej
- Jubileuszowy Zjazd Absolwentów Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie z okazji 240-lecia szkoły
- 26. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie (to akurat zrozumiałe, w końcu trzeba się odwdzięczyć za poparcie)
- I Mistrzostwa Świata Księży w tenisie (też super istotne wydarzenie)
- Mistrzostwa Świata w brydżu sportowym – World Bridge Games
Takich wydarzeń, które godne były Patronatu Prezydenta RP jest o wiele więcej. Wszystkie to z pewnością inicjatywy ważne dla Polski. Uczczenie Ofiar Rzezi Wołyńskiej przez potomków bestialsko zamordowanych Polaków już takiej wagi i powagi nie ma. Ważne, żeby nie drażnić potomków morderców z OUN-UPA a "przyjaźń" między Polską a UPAdliną rozwijała się pomyślnie i bez napięć.
Stosunek prezesa nad prezesami i samego PiS też jest wielce wymowny, wszystkie inicjatywy parlamentarne by uznać Rzeź Wołyńską za zbrodnię ludobójstwa (a zbrodnia ta nie ulega przedawnieniu) są utrącane na starcie. Jestem przekonany, że wyborcy będą o tym pamiętali przy urnach.
Zagłosowalibyście znowu na Dudę?
:(Por.http://niepoprawni.pl/blog/spiritolibero/prezydent-duda-a-rzez-wolynska)

Przedstawiany przez spiritolibero wykaz inicjatyw, Dudy, mniej ważnych i mało ważnych, jest doprawdy oszałamiający. Najmocniej uwypukla na tym tle jak skandaliczna była odmowa Dudy patronowania rocznicy rzezi wołyńskiej. Takiego prezydenta mamy!

Nie cytowałem tu najostrzejszych potępień o Dudzie, wyzwisk etc. w każdym razie ogromna ilość krytycznych wpisów o zachowaniu prezydenta Dudy w sprawie odmowy patronatu pokazała, że tym razem przebrała się miarka. Ileż niekłamanej goryczy kryje się w tych wpisach. Czy tego chciał rzekomy „nasz prezydent” A. Duda? Musiało to wszystko dotrzeć do kierownictwa PiS, które zobaczyło jak bardzo złą robotę wykonuje Duda. 11 lipca odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar w Warszawie, z udziałem prezesa PiS J. Kaczyńskiego, ministra A. Macierewicza. sam prezydent A. Duda w mich nie uczestniczył. Czy bał się, że zostanie wygwizdany przez część uczestników obchodów.? To kolejny dowód, że mięczak Duda jest bardzo bojaźliwy.

Rejterada A. Dudy pod naciskiem opinii publicznej

Poza setkami negatywnych opinii na temat odmowy A. Dudy w internecie uderzył w niego zaskakująco ostry tekst Elema w „Fakcie” z 11 lipca2017 r. pt. „Dziwny wybór prezydenta. Księżna Kate ważniejsza niż Wołyń.” Autor pisał m.in. : „Jak dowiedział sie jednak Fakt, prezydent nie weźmie udziału w uroczystościach. Napisał tylko list. Wróci do Warszawy dopiero za tydzień, gdy stolicę odwiedzi brytyjska para książęca William (35 l.) i Kate 35 l). Czyżby byli ważniejsi od ofiar rzezi wołyńskiej?”. (Podkr.-JRN). Tak liczne ostre ataki na Dudę wywołały na pewno wielką konsternację we władzach PiS i przypuszczam , że Dudę spotkało bardzo mocne zasłużone ruganie ze strony prezesa J. Kaczyńskiego. W tej sytuacji Duda nagle przerwał urlop w Jastarni i pojawił się na jakichś pośpiesznie ad hoc przygotowanych maleńkich obchodach rocznicy rzezi wołyńskiej w Gdańsku przy udziale zaledwie kilkudziesięciu osób. (W obchodach społecznych z 9 lipca, którym Duda odmówił patronatu, wzięło udział ponad tysiąc osób). .Ta niespodziewana obecność Dudy na obchodach w Gdańsku i króciutkie przemówienie miały wyraźnie na celu ratować twarz nieudacznego prezydenta. Ale kresowiacy i tak na pewno nigdy nie zapomną mu jego zachowania. Redakcja „Faktu” triumfowała. Na portalu „Faktu” napisano już w tytule: „Sukces Faktu! Po naszej interwencji prezydent przerwał urlop i włączył się obchody rocznicy rzezi wołyńskiej”. W tekście komentarza „Faktu” znalazły się zaś m.in. słowa: „Dopiero po godzinie 16 Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Andrzej Duda włączy się w obchody i złoży kwiaty pod pomnikiem w Gdańsku. Godzinę wcześniej wiedziały o tym służby, m.in. policja, która otrzymała zadanie zabezpieczenia przejazdu prezydenckiej kolumny. Wizyta w Gdańsku była więc organizowana w trybie ekspresowym. Szkoda, że prezydent, który również wielokrotnie mówił o pamięci historycznej, dopiero po interwencji mediów (podkr.- JRN)zdecydował się na kilka godzin zrezygnować z urlopu i znowu stać się głową państwa”. 
Co popchnęło prezydenta A. Dudę do takiego zlekceważenia kresowian?
Co popchnęło prezydenta Dudę do tak samobójczego kroku? Myślę, że chodzi tu głównie o jego niewolniczy wręcz serwilizm wobec USA. I nie chodzi tu o prezydenta Donalda Trumpa, tak przyjaznego dla Polski i Polaków, lecz o jakże wpływowe w Stanach Zjednoczonych kręgi polityków i dziennikarzy żydowskich, którzy maksymalnie popierają Ukrainę. A prezydent A. Duda wydaje się wręcz niewolniczo uzależniony od żydowskiego patronatu., Raz jeszcze przypominam dwa hasła w internecie. Pod hasłem prezydent A. Duda o antypolonizmie - zero wpisów na temat jakichkolwiek konkretnych wystąpień prezydenta RP przeciw antypolonizmowi, choć chodzi o zjawisko tak potężne i tak niebezpieczne dla Polski. Za to pod hasłem - prezydent A. Duda o antysemityzmie ogromne morze wpisów. Podejrzewam, że w kierunku skrajnego uzależnienia, wręcz ubezwłasnowolnienia od Żydów, popchnęli prezydenta Dudę jego teść Julian Kornhauser (polakożerca, autor osławionego wiersza szkalującego kielczan) i zona Agata, skądinąd niebrzydka, elegancka i bardzo bystra pani, z klasą. Tyle, że przypuszczalnie przesiąknięta jest bardzo mocnym patriotyzmem żydowskim, z niedostatkiem polskiego. Zapytam np., co kazało jej wraz z córką akurat w dniu prapremiery filmu „Smoleńsk” zamiast na ten film dość manifestacyjnie pójść na komedię żydowskiego reżysera Woody Allena. (Zaraz pochwalono ją w internecie za to, że „wykazała się odwagą, wybierając film Woody Allena zamiast smoleńskiego gniota!”). W sytuacji zaś, gdy sam Duda jest bardzo miękkim człowiekiem, tym potężniejszy musi być na niego wpływ poglądów bardzo inteligentnej żydowskiej żony - Agaty i teścia J. Kornhausera.
Wygląda na to, że obecny prezydent Polski jest bardziej uzależniony od Żydów niż jakikolwiek inny prezydent RP w przeszłości. Bardziej nawet niż bucowaty B. Komorowski, którym przecież dyrygowała bardzo pokaźna i nachalna barysznia, córka pary żydowskich esbeków. Czy tak powinien się zachowywać prezydent Polski, wybrany przez patriotyczny elektorat?
Poprawność polityczna prawicowych mediów
Przy okazji obchodów rocznicy rzezi smoleńskiej wyraźnie zaznaczyła się obojętność części prawicowych mediów. Społeczne obchody odnotował tylko „Nasz Dziennik”, podczas, gdy pominęła je m.in. „Gazeta Polska codziennie”. Z kolei obchody Narodowego Dnia Ofiar Ludobójstwa Ukraińskiego w dniu 11 lipca zostały odnotowane przez „Nasz Dziennik” i „Gazetę Polską codziennie
,ale całkowicie pominięto je w rzekomo prawicowej „Rzeczpospolitej” i w najbardziej proukraińskim czasopiśmie polskim”- tygodniku „ Gazeta Polska”(!!!). Program I telewizji publicznej J. Kurskiego „wsławił się” zaś wyświetleniem filmu „Zapomniane rzezie wołyńskie w reżyserii Tadeusza Arciucha i Macieja Wojciechowskiego w okresie między 23,45 a OO.25. Oto czas, który „patriotyczny” Jacek Kurski widzi za najlepszy dla przypomnienia przemilczanej przez dziesięciolecia ogromnej tragedii Polaków. Tytuł filmu jest prawdziwie wymowny. Zesłane w telewizji publicznej na okres tuż przed północą „zapomniane zbrodnie wołyńskie” mają być nadal zapomniane. Ogromny nietakt i skandal! Inny film „Skrawek piekła na Podolu” w reżyserii Jolanty Kessler-Chojeckiej doczekał się nieco lepszego losu - wyświetlono go między 23 ,15 a 23,45.
 
W sytuacji, gdy tak zachowuje się wielka ilość mediów, tym mocniej trzeba zaapelować: piszcie Państwo do internetu, rozbijajcie fałszywe mity Dudy, i myślcie o nowym kandydacie obozu patriotycznego na przyszłego prezydenta. Moje proponowane typy: Małgorzata Wassermann, Roman Kluska, prof. Zdzisław Krasnodębski, Janusz Wojciechowski. To są prawdziwi patrioci, a nie ubezwłasnowolniony mięczak A.Duda.

3 komentarze:

 1. Panie Profesorze, czy jako historyk nie odnosi Pan wrażenia, że doszło do reaktywacji czegoś na kształt Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy? W jej skład wchodzi duża część prominentnych pseudopolityków PiSu popieranych przez (uwaga!) Niemcy, PO, "Gazetę Wyborczą", "Gazetę Ukraińską" (oficjalna nazwa: "Gazeta Polska"), TVPInfo i różnych samozwańczych "ekspertów" typu Targalski, Wildstein, Mucha itd.
  Nie sposób tu nie wspomnieć o sprowadzaniu milionów Ukraińców na teren Polski. Jest to bardzo niekorzystne dla Polski (zaniża pensje, przez co zwiększa emigrację Polaków; pisze o tym Cezary Mech), ale korzystne dla Rosji (bo osłabia demografię Ukrainy) i przede wszystkim korzystne dla Niemiec (Ukraińcy to sojusznicy Niemców, więc chętnie pomogą im zająć np. Wrocław i Gdańsk). Jak to możliwe, że podobno wybitny polityk, za jakiego uchodzi JK, dał się omotać proniemieckiemu blagierowi Morawieckiemu? Przecież obecne działania PiSu prowadzą do tego, że de facto staje się on coraz bardziej opcją niemiecką (chociaż twierdzi co innego).

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli pan Duda jest tak prożydowski, to trzeba mu uświadomić, że banderowcy mordowali także Żydów. Może wtedy sam zgłosi ustawę uznającą banderyzm za ideologię zbrodniczą. W przeciwnym razie będzie ryzykował, że nazwą go antysemitą i negacjonistą Holokaustu... Przydałby się list otwarty do Dudy w tej sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Duda ma jeszcze 2 lata zeby sie opamietac jesli to zrobi to dostanie moj glos bo alternatywy nie ma..., ale jesli sie nie zmienie to glosu nie dostanie chocby mial wygrac i sam chrabia bUl

  OdpowiedzUsuń