))Zapraszamy na Oficjalną Stronę internetowa Jerzego Roberta Nowaka((

wtorek, 9 maja 2017

Odrobina goryczy

Jestem świeżo po pięknym spotkaniu w gościnnej małej Wschowie. Kolejna znakomita dyskusja Podobnie jak w zaledwie 7- tysięcznym Jędrzejowie koło Kielc, gdzie było prawie 100 słuchaczy. Czy w niewielkim Wysokiem Mazowieckim, gdzie była pełna sala słuchaczy. Wszystkie trzy miejscowości były znamienne pod jednym względem - wszędzie dominowały dobrze poinformowane środowiska patriotyczne. I co najważniejsze w tych małych miejscowościach było więcej słuchaczy niż niekiedy trafia się w Warszawie - mieście lemingów i urzędników. Jest to dowodem, że warto jeździć do małych miejscowości I przekonywać do dobrych idei. Podobnie jak robi słynny już ponad 8o-letni pisarz kresowy Stanisław Srokowskl. reżyser Grzegorz Braun, publicysta Leszek Żebrowski i liczni inni. A jednak czasem człowieka dosłownie krew zalewa .
Dwoimy się i troimy, wysilamy,niezależnie od wieku, aby przyczynić się gruntownych zmian w Polsce. A tymczasem PiS, patronujący tym zmianom co i rusz partaczy przez nadmierną miękkość wobec różnych targowiczan z PO, Nowoczesnej, etc. I przez równoczesne zamykanie się w sobie zamiast rozszerzania współpracy z innymi środowiskami patriotycznymi, aby uzyskać w najbliższych wyborach większość konstytucyjną. A przy tym wszystkim jeszcze zawrót głowy od sukcesów, prawdziwych i domniemanych.
Zalew lizusów
Jak określić wypowiedź Marcina Wolskiego, szefa Programu 2 TVP. Stwierdził on parę miesięcy temu, że obecny rząd p. premier Szydło jest najlepszym od czasów Stefana Batorego. Bardzo lubię premier Szydło, którą uważam za dużo lepszą i twardszą od mięczakowatego prezydenta Andrzeja Dudy. Ale nie przesadzajmy z pochwałami, po Batorym nie brakowało dobrych rządów, choćby rządu Władysława Grabskiego. A pan Wolski ma zaprawę w lizusostwie. Najpierw był sekretarzem POP PZPR w Polskim Radiu. Potem był twórcą programu Polskie ZOO, strasznie lizusowskiego wobec Lecha Wałęsy, którego przedstawiał jako potężnego lwa na tle małych pazernych chomików Kaczyńskich. I znów powraca do roli lizusa. Z kolei poseł Suski popisał się stwierdzeniem, że dobrze ocenia panią premier Szydło, ale wolałby, aby ją zastapił jako premiera prezes PiS Jarosław Kaczyński. A po co? J.Kaczyński świetnie steruje z drugiego rzędu, od czasu do czasu interweniując w dobrym kierunku. A tego typu wypowiedzi jak posła Suskiego, to wbijanie kija w szprychy dobrze prowadzonego roweru, czyli rządu Beaty Szydło. Inny z kolei poseł, którego skądinąd cenię za liczne wypowiedzi , powiedział, że Kaczyński jako polityk jest lepszy od Karola De Gaulle'a. I po co takie lizusostwo ? A jak ocenić szefowanie TVP przez stratega i wytrawnego lizusa Jacka Kurskiego, brata zastępcy naczelnego "Gazety Wyborczej" Jarosława Kurskiego. Jak wiadomo wielce doświadczony cwaniak Jacek Kurski (członek 6 partii, a z 3 z nich wyrzucony , w tym z PiS) utrzymał kierowanie w telewizji głównie dzięki potulnemu bieganiu na Nowogrodzką.
Czas przebierañców
Co powiedzieć o jednym z czołowych luminarzy telewizyjnego programu "W Tyle wizji" Stanisławie Janeckim. Ten były zastępca naczelnego antykatolickiego "Wprost", a potem naczelny "Wprost" . "wsławił'' się licznymi antykatolickimi i antypolskimi artykułami. Najhaniebniejszym z nich był pisany wspólnie z żydowskim skandalistą Stanisławem Jerzym Macem publikowany po książce Grossa "Sąsiedzi" służalczy wobec Żydów masochistyczny tekst "Przepraszamy i prosimy o wybaczenie" Przypomnijmy, że tenże Janecki jeszcze w 2004 r., gdy SLD dogorywał, napisał felieton o jakże wymownym tytule "Miller na prezydenta". Tenże Janecki jeszcze jesienią 2005 r. po zwycięstwie PiS i prezydenta Lecha Kaczyńskiego napisał, że zwyciężył "patriotyzm plemienny" (swoisty eufemizm dla określenia szowinizmu). A teraz ten były skrajnie antykatolicki i antypolski publicysta bez przeproszenia za swe wybryki zajmuje jedno z czołowych miejsc w patriotycznym programie "W tyle wizji". Jak gdyby nic innego nie robił w swej dość nieciekawej przeszłości.
Czym wytłumaczyć kierowanie TV Republika przez starego cynika i faryzeusza judeochrzcijanina Tomasza Terlikowskiego. Uważnie przyglądając się jego przeszłości dobrze widać, że jest to faktycznie obce ciało wśród publicystów katolickich. Z jednej strony udaje ogromną dogmatyczną nadgorliwość (sugerow kiedyś sądowne karanie za zdradę małżeńską). Z drugej strony atakował licznych hierarchów, nie tylko abp. S.Wielgusa. Kilka lat temu atakował we "Wprost" prezesa PiS J.Kaczyńskiego za rzekomą chęć zdominowania Kościoła Katolickiego. Udający publicystę katolickiego Terlikowski z ogromnym "parciem na szkło" parę lat temu zawędrował do programu osławionego Kuby Wojewódzkiego i tam wypił bruderszaft , co prawda wodą mineralną, z tym wrogiem polskości. Z wielkim zapałem atakował za to publicystów patriotycznych. Po ostrym skrytykowaniu przeze mnie wywiadu Romana Giertycha dla "Gazety Wyborczej" w 2003, Terlikowski zaatakował mnie w niezwykle brudnym stylu w jakimś LPR-owskim pisemku. I odtąd zaczęło się tym mocniejsze nagłośnienie w mediach jako fanatyczny judeochrześcijanin, a raczej szabesgoj, z pasją atakował Stanisława Michalkiewicza i Grzegorza Brauna. W odpowiedzi Michalkiewicz nazwał takich publicystów jak Terlikowskiego wdzięcznie "bęcwałem". Na szczęście rok temu pozbyto się żony Terlikowskiego i jego samego z redakcji "Frondy", której ,kiedyś przewodził. Może wreszcie usuną go z szefowania "TV Republika", które objął po odsunięciu dużo lepszego od niego publicysty i prawdziwie niezależnego Bronisława Wildsteina.
A dlaczego tak mało jest osób sprzyjających Dobrej Zmianie, ale zachowujących niezależny osąd i obok pochwał wypowiadają osąd krytycznie i ostrzegających przed błędami i zagrożeniami. Ale do tego trzeba odwagi cywilnej, której w Polsce brakowało i brak chęci do starania się o intratne stanowiska przy partii rządzącej. A takich niezależnych można policzyć na palcach, na czele ze znakomitymi publicystami Stanisławem Michalkiewiczem, Witoldem Gadowskim i blogerką Katariną.
Dlaczego rządy PiS nie zdobyły się na przejęcie bardzo mądrej węgierskiej ustawy medialnej , która karze milionowymi karami za oszczerstwa. Na Węgrzech dzięki temu radykalnie zablokowano oszczerców. Na próżno zachęcałem do wprowadzenia tej ustawy już dziesięć miesięcy temu paru ministrów obecnego rządu. I co, oszczerstwa w Polsce dalej rozchodzą się w zawrotnym tempie, a oszczercy typu alimenciarza Kijowskiego dalej są całkowicie bezkarni. Masochizm PiS-u, podobnie jak całkowita inercja w organizowaniu manifestacji z poparciem rządu, o którym pisałem parę dni temu. A czemu dotąd nie usunięto z rządu najgorszego szkodnika Witolda Waszczykowskiego (ksywa "Escobar") i sławnego pantoflarza Piotra Glińskiego, wicepremiera i ministra kultury, na której się absolutnie nie zna. W przygotowanym przeze mnie rankingu ministrów na tle wielu dobrych lub bardzo dobrych ministrów daję Waszczykowskiemu całą pałę, a Glińskiemu dwa plus. Pytanie dość retoryczne do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - kiedy wreszcie doprowadzi do pozbycia się obu wspomnianych szkodników rządu. Czy PiS naprawdę chce przegrać przez zaniechania? Dodam, że należy wreszcie zabrać się za szukanie przez PiS nowego kandydata na prezydenta po upływie kadencji prezydenta A.Dudy, który okazał się strasznym mięczakiem i zarazem pokornym sługą propagandy żydowskiej w sprawie rzekomego "antysemityzmu". Warto przypomnieć, że obaj panowie A.Duda i P.Gliński splamili się udziałem w skrajnie antynarodowej partii - Unii Wolności. Pan Duda wałęsał się w tejże strasznej partii jeszcze w 2000 roku!

4 komentarze:

 1. Blogerka Katarina niezależną publicystką ?! Z resztą zgadzam się właściwie w całej rozciągłości. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szanowny Panie Profesorze. Wszystkie zarzuty pod adresem PiS, to jest po prostu zwykła, ale i też prawdziwa, uczciwa troska o Polskę, a nie o partię taką czy inną. Partie (part-część), to wynalazek tzw. demokracji która de facto nie istnieje. Zawsze musi być ktoś, kto trzyma lejce (każdej)partyjnej władzy, w Polsce też, np. banki i ośrodki zagraniczne. Prawdziwa władza, to świadomi, odpowiedzialni i nie manipulowani mediami POLKA i POLAK. Dlatego naszym obowiązkiem, jako Polaków, jest oddolne organizowanie się w Sejmiki Ziemskie, bez funkcjonariuszy partyjnych . Począwszy od poziomu wsi,miasteczek,gmin,powiatów po Ziemie w przeciwieństwie do tzw. okręgów wyborczych. Polski, odwieczny system sejmikowania, jest wzorem godnym jego kontynuowania, bez RĘCZNEGO STEROWANIA przez jakiegokolwiek PREZESA, którego nieublagany palec nakazuje, a nawet wytycza, np. ilość kadencji dla samorządów.
  Solidna ocena aktualnej sytuacji politycznej w Polsce jak zawsze w pańskim Głosie i Piórze, jest dla Polaków solidną SZKOŁĄ Politologii.
  Pozdrawiamy i życzymy Panu jeszcze wielu i jakże trafnych tekstów w ocenie naszej rzeczywistości.

  Tego Panu życzą Kaszubi w Polsce i na emigracji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tą blogerką Kataryną, to się nie zgodzę z Panem Profesorem. Osoba zwana Kataryną ma fundację i korzysta z funduszy PO (Gronkiewicz Waltz udziela jej grantów na różne bzdurne projekty), a także zasiada w Radzie Nadzorczej innej fundacji wspólnie z córką Pana Rzeplińskiego oraz córką b.prezydenta Komorowskiego. Jej niezależność jest więc bardzo wątpliwa i pozorna. To nie jest prawicowa blogerka, a tym bardziej patriotyczna. Jej celem było udawanie osoby prawicowej i wpływanie na opinie ludzi prawicy, jednocześnie chroniąc wszystkich "umoczonych" ze środowiska p. Komorowskiego. Tak to niestety wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za ten artykuł jak i inną działalność jaką Pan profesor robi.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń