))Zapraszamy na Oficjalną Stronę internetowa Jerzego Roberta Nowaka((

poniedziałek, 24 września 2018

Przedwyborcze popisy POPIS-u

Działacze Ruchu Narodowego nie cieszą się i nie cieszyli wcześniej sympatią partii rządzących. Nie tolerowała nas zarówno słusznie odsunięta trzy lata temu od rządów Platforma Obywatelska, jak i obecnie panująca PiS, fałszywie mieniąca się prawicową i używająca w nazwie określenia sprawiedliwość - nijak się mającego do stosowanych praktyk.

O co konkretnie chodzi? O utrudnianie kampanii wyborczej naszej partii, poprzez uniemożliwienie przeprowadzania wykładów politycznych przez kandydata RN do Sejmiku Województwa Mazowieckiego w Okręgu nr 4 profesora Jerzego Roberta Nowaka.

W związku z trwającą kampanią wyborczą prof. Nowak miał zaplanowanych kilka wystąpień, między innymi w Ciechanowie i Szczecinie. „Dziwnym trafem” już po zarezerwowaniu lokalu na wykład, na dzień przed zaplanowanym wydarzeniem odwołana została sala w Ciechanowie. Z nieco większym wyprzedzeniem odmówiono też udostępnienia profesorowi zarezerwowanej na 28 bm. sali w szczecińskim oddziale Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej.

Jak czytamy na stronie Internetowej RODM w Szczecinie, jest on projektem zorganizowanym i współfinansowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Od dwóch lat ośrodek prowadzony jest przez Stowarzyszenie RKW – Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy, a jego działania obejmują między innymi poszerzenie dyskusji i wiedzy w środowiskach lokalnych o procesach i wydarzeniach międzynarodowych oraz animowanie dyskusji o polskiej polityce europejskiej oraz jej różnych koncepcjach, także w ujęciu historycznym i kulturowym.

Wygląda na to, że wykład profesora nie pasuje to tych założeń. Oto bowiem inicjator spotkania w Szczecinie tydzień temu powiadomił prof. Nowaka, że do odczytu nie dojdzie. Powód? Ludzie z kierownictwa szczecińskiego RODM otrzymali od swoich zwierzchników z Warszawy stanowczy zakaz udostępnienia mi lokalu, bowiem znany jestem z krytykowania w Internecie poczynań Prawa i Sprawiedliwości – wyjaśnia prof. Nowak powołując się na wypowiedź organizatora.

Nasuwa się tutaj pytanie, na jakiej zasadzie panowie z RODM kierują się w swych działaniach nakazami PiS-u? I pytanie drugie – istotniejsze – jak można dopuszczać do takich zakazów w czasie kampanii wyborczej? Jest to rażący przykład dyskryminacji ze względu na poglądy polityczne, co stanowi złamanie zasad konstytucyjnych.

Jerzy Robert Nowak od kilkunastu lat jest profesorem uczelni wyższych, w tym ostatnio w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W swoim dorobku ma 85 książek i ponad 2000 artykułów. Napisał 7 książek z tematyki zablokowanego wykładu (o stosunkach polsko-żydowskich), przy czym zawartych w nich tez nie był w stanie obalić żaden z historyków. Profesor Nowak wielokrotnie stawał w obronie Polski i Polaków, piętnując kłamstwa Jana Tomasza Grossa. W 2002 roku opublikował książkę o Żydach - przyjaciołach Polski i polskich patriotach pt. „Przemilczani patrioci polscy”. W 1990 r. został honorowym członkiem Węgierskiego Związku Pisarzy, a po debatach wokół książek Grossa – Honorowym Obywatelem miasta Jedwabne.

Czego więc obawiają się urzędnicy?

Mariusz Lesław Krogulski
prezes mazowiecki
Ruchu Narodowego

9 komentarzy:

 1. Proszę się nie poddawać.

  Pozdrawiam
  Krzysiek

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy Pan Profesor planuje wizytę w Trójmieście?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze wiedzieć "kto jest kto". Nie miałem pojecia wcześniej, że RKW pracuje dla PIS. Dziękuję za informację.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piszę nie w kontekście, ale problem w tym, że nie widzę innej możliwości kontaktu. A zależy mi na Pana opinii. Moja sprawa: jako programista mam w swojej biblioteczce kilka książk uznawanych za pozycje obowiązkowe dla każdego, kto para się tym zawodem. Takie, których znajomość jest konieczna, aby tworzone oprogramowanie niezależnie od jezyka programowania. było dobre. Jako współczesny Polak, żyjący w obecnej sytuacji politycznej na świecie, chcę skompletować zestaw kilku książek - pozycji ważnych dla Polski "tu i teraz". Myślę o ostatniej i podobno jedynej książce pana Karonia, ostatniej pana Michałkiewicza, jakąś pana Zebrowskiego, może pana Brauna, może Sumińskiego o Tusku. Ale chciałbym też mieć w tym "żelaznym" zestawie również Pana książkę, poleconą zgodnie z Pana wiedzą. Jako obserwator obecnych wydarzeń czuję konieczność pogłębienia wiedzy o kraju w kontekście zachodzących teraz zjawisk. Takich jak ja, jest wielu. Wiem, że jest pan osobą bardzo zajętą, ale trudno będzie mi znaleźć tak bezstronny autorytet jak Pański, który mógłby mi (i wielu osobom) pomóc w skompletowaniu "niezbędnika wiedzy o współczesnej Polsce" przez polecenie i może kilkuzdaniową recenzję/wyjasnienie, czemu "ta" pozycja. Chodzi dosłownie o kilka najważniejszych ksiazek, które powinny się obowiązkowo znaleźć w każdym domu. Gdyby znalazł Pan trochę czasu na umieszczenie takiego poradnika na swojej stronie lub choćby na tym blogu - bylbym bardzo wdzięczny (i pewnie wiele innych osób).

  OdpowiedzUsuń
 5. Może nie wypowiem się w temacie, jednak jest pewien temat, który mnie nurtuje.Czy możliwe jest przetłumaczenie książek, które Pan pisze na język angielski? Szczególnie tematy związane z okolicą roszczeń mogą być tutaj istotne, żeby świat dowiedział się z jakim zakłamaniem możemy mieć do czynienia po drugiej stronie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Prowadzę portal o charakterzy politycznym antydotum.pl Bardzo proszę o uwagi i wykorzystywanie tego miejsca w sieci. Za wszelkie sugestie będę wdzięczny ...

  OdpowiedzUsuń
 7. Chcę nawiązać do konferencji w Paryżu. Mam przekonanie, że strona przeciwna zorganizowałaby szereg akcji protestacyjnych, w tym wysyłanie listów do rektorów uczelni zatrudniających jej uczestników. Głównie powinni to zrobić uczciwi historycy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bóg zapłać za Pańską pracę. Wyrazy uznania i serdeczne pozrowienia. Małgorzata i Krzysztof

  OdpowiedzUsuń
 9. JANKO
  Mieszkam w stanie Oregon, tutja w USA od okolo 1983, a od 1981 do 1983 mieszkalem w Syracure, w stanie N.Y. dzialam w srodowiskach interesow prawie ze caly czas.
  Polska i Polskie sprawy nieinteresuja za wielu w USA z wielu powodow. Calkowicie jako Polacy w Polsce niemacie pojecia o deficycie intelektualnym “amerykanow.”
  Szkoda czasu aby uczyc psa spiewac, co ja chce tutaj powiedziec.

  Amerykanom skonczyl sie powod sowjej amerykansckiej wspanialosci I wielkosci, wiec, jak kazda upadajaca dynastia najwspanialszych ludzi na ziemi, uzywaja rasistowski taktyk I w zyciu politycznym jak i w interesach. Tak, psa mozna nauczyc spiewac, ale nieda rady aby Polak byl rowny z Amerykanminem. Tak niebedzie dopoki ten caly burdel moralny w USA bedzie tonow, az utonie calkowicie.

  Badz dumny ze jestes Polakiem, i zapomij o bzdorach Amerykanskich. Ameryka jest w zaglebokim dole (sraczu) moralnym aby dorownac Polce.

  OdpowiedzUsuń