))Zapraszamy na Oficjalną Stronę internetowa Jerzego Roberta Nowaka((

wtorek, 22 marca 2016

Wydarzenia dobre i złe (VII)

Fiasko PO i Nowoczesnej – według sondażów

Pomimo agresywnych ataków większości mediów na rząd PiS-u i histerycznych działań KOD-ów wciąż maleje wsparcie dla lemingów z opozycji.. Najlepiej świadczą o tym wyniki sondaży. marcowych. Oto ich rezultaty. Sondaż CBOS z 9 marca 2016 r.- PiS-37 proc., PO-18 proc.,, Nowoczesna 17 proc. Sondaż CBOS z 19 marca :PiS-34 proc., Nowoczesna 16 –proc, PO- 14 proc. TNS z 10 marca - PiS -38 proc., Nowoczesna 13 proc., PO – 13 proc,. Wg. sondażu obie partie opozycyjne mają więc razem o wiele mniejsze poparcie niż PiS. Politolog profesor Piotr Wawrzyk z UW, komentując najnowsze sondaże, tak fatalne dla lemingów z opozycji, pisał: „Moim zdaniem sygnałem ostrzegawczym, że taktyka opozycji się nie sprawdza, są ostatnie sondaże opinii publicznej. Kilkanaście procent dla Platformy czy Nowoczesnej to nie jest dobry wynik”.(Por. B. Boruciak :Według opozycji żyjemy w stanie wojennym, „SuperExxpres” 22 marca 2016 ).

 
Świetne twarde przemówienie prezydenta A. Dudy

Uskarżałem się na tym blogu na pewne zbyt miękkie działania prezydenta Andrzeja Dudy, podpowiadane mu przez jakichś niezidentyfikowanych mięczaków z kancelarii prezydenckiej. Pisałem m.in. o doprawdy przedziwnej decyzji zaproszenia do Narodowej Rady Rozwoju starego PZPR-owskiego karierowicza Adama Daniela Rotfelda i znanego germanofila z Fundacji Batorego Piotra Burasa. Dziwiłem się, że na bardzo ważne spotkanie historyków z prezydentem Duda zaproszono jednego z największych szkodników III RP –socjologa, prezesa Fundacji Batorego Aleksandra Smolara, i również socjologa, a nie historyka, bardzo bliskiego PO, Andrzeja Rycharda. Dziwiłem się nieopatrznej decyzji wysłania przez prezydenta Dudę nart w darze dla Orkiestry Jerzego Owsiaka, tak antypolskiego i antykatolickiego. Dziwię się również, że prezydent nie podjął sam natychmiast decyzji o odebraniu wysokiego odznaczenia najszkodliwszemu zagranicznemu antyPolakowi J.T.Grossowi, lecz odesłał ją do skonsultowania w MSZ-ie. Nie wierzę, aby tak patriotyczny prezydent jak A. Duda nie miał wyrobionego zdania w tej sprawie. Z tym większą satysfakcją odnotowałem za to na tym blogu przepiękne wystąpienia patriotyczne prezydenta A.Dudy, Choćby na premierze filmu Jerzego Zalewskiego „Historia Roja”. Z równie wielką satysfakcja słuchałem przemówienia prezydenta A. Dudy w Otwocku w dniu 8 marca 2016 r., przemówienia godnego wielkiego męża stanu.
 
Oto najciekawsze fragmenty tego przemówienia, które powinien poznać każdy polski patriota.: „Chciałbym, żeby Polska była państwem prawa, w którym panuje porządek i w którym wszyscy możemy czuć się bezpiecznie, państwem sprawiedliwym, uczciwie traktującym każdego obywatela, niezależnie od tego, jak bardzo jest bogaty i jak szerokie ma znajomości czy inne lokalne układy (…) Spokojnie będę realizował swoje. Nie zniechęci mnie do tego żaden krzyk, żadne kalumnie, rzucane przez ludzi, którzy zostali w ostatnim czasie odspawani od stołków, na których wydawało im się, że będą siedzieli przez lata (…)”. (Podkr.- JRN)
 
Mówiąc o demonstracjach KOD-ów prezydent Duda powiedział m.in.:„Widzę na tych manifestacjach twarze tych, którzy w ostatnim czasie bardzo dużo stracili, no cóż – jak to się niektórzy śmieją: ojczyznę dojną racz nam wrócić, Panie”.(Podkr.- JRN). Ci, którzy mówią, że w Polsce dziś trzeba bronić demokracji, chcą bronić tego, co było przez ostatnie osiem lat: tych wszystkich afer, zamiatanych pod dywan, takich wyborów jak ostatnie samorządowe, gdzie wynik zaprzeczał wszelkiej rzeczywistości, i wszyscy doskonale o tym wiedzą, ale niczego nie dało się zrobić. To była prawdziwa demokracja ? Gdzie wtedy były wszystkie Komisje Weneckie, gdzie była Komisja Europejska, dlaczego wtedy nie interweniowano i nie podejmowano działań (…) Nasze państwo jest wykorzystywane, a my jesteśmy traktowani jak obywatele drugiej kategorii (…) I mamy prawo także do tego, aby o tym mówić, nie kierując się pseudoeuropejską poprawnością polityczna, która wiedzie na manowce i do staczania się cywilizacyjnego, a nie do rozwoju (…)”. (Por. Duda: To my jesteśmy ludźmi pierwszej kategorii, „Gazeta Wyborcza”, 9 marca 2016 r.)
 
Okazuje się, że prezydent A. Duda jest prawdziwie wielki właśnie wtedy, gdy sam mówi, z serca, a nie słucha podszeptów doradców. Prezydent Vaclav Havel mówił kiedyś: „Mam 20 doradców. Jeden z nich radzi mi dobrze, ale nie wiem, który”. Ciekawe, którzy z doradców prezydenta A.. Dudy radzą na jego szkodę ?

  1. Rzepliński – obieżyświat za publiczne pieniądze
O moralności i odpowiedzialności sędziów Trybunału Konstytucyjnego za grosz publiczny najlepiej świadczy ich gorliwość w wydawaniu pieniędzy na najczęściej niczym nieuzasadnione wyjazdy zagraniczne. W ciągu lat 2010-2015 odbyli ponad 90 zagranicznych podróży, w tym sam prezes Andrzej Rzepliński -44.. Był pod tym względem niekwestionowanym prymusem. Jak bardzo problematyczne były niektóre wyjazdy sędziów Trybunału konstytucyjnego, w gruncie rzeczy będąc „wycieczkami turystycznymi”, najlepiej świadczy ich kurs docelowy. Otóż część wyjazdów skierowana była do krajów, gdzie od dziesięcioleci łamane są prawa człowieka i gdzie sędziowie Trybunału Konstytucyjnego nie mogli się niczego nauczyć w dziedzinie prawodawstwa.. Weźmy na przykład czterodniowy wyjazd pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego do Chin Ludowych na przełomie sierpnia i września 2015 r. za „skromną’ sumkę 96 883 zł.(Wg .KS: Sędziowie Trybunału zwiedzili cały świat za nasze, „SuperExpress” 16 marca 2016 r.). Trudno powiedzieć też, jakie zyski poznawcze dla prawodawstwa w Polsce uzyskali sędziowie Trybunału z podróży do Kazachstanu, rządzonego dyktatorsko przez prawie 30 lat przez bezwzględnego Nazarbajewa, z wyjazdu do Izraela, znanego z konsekwentnego łamania praw człowieka, Kirgistanu etc.


Polski „rekord” – przypuszczalnie największa liczba generałów w proporcji do ilości mieszkańców
 
Leszek Pietrzak częstuje nas prawdziwą rewelacją w „Warszawskiej Gazecie” Okazuje się, że mamy oszałamiająco wielka liczbę generałów-w stosunku do liczby żołnierzy mamy ich 15 razy więcej niż Chiny i aż 50 razy więcej niż USA. (Por. L. Pietrzak: Mała czystka”. Przed czym uciekają generałowie, .„Warszawska Gazeta” z 11 marca 2016 ). Przypuszczalnie mamy najwięcej w świecie generałów w stosunku do ilości ludności. Dodajmy do tego fakt, że mamy więcej oficerów i podoficerów niż zwykłych żołnierzy Tak Platforma Obywatelska zdemolowała polskie wojsko!.


Ptasi móżdżek o nazwisku Peszek obraża Polaków

Znana z antypolskich wybryków zidiociała aktorka Maria Peszek ostatnio „popisała się” szczególnie obrzydliwą piosenką, opluwająca Polskę i Polaków „Modern Holocaust”. W piosence tej śpiewała m.in.: „W moim kraju palą tęczę/jak kiedyś ludzi w stodole / hejt nasz polski powszedni/jak chleb jak obiad na stole/Czego nie zniszczyli Hitler Stalin/ czego ZOMO pałą nie zajebało/czego nie dopalił oświęcimski piec, polskiej nienawiści zeżre wściekły pies (….)”. (Cyt. za tekstem: Jaka artystka takie teksty. Maria Peszek po raz kolejny obraza nas Polaków i nasza historię”, „Polska niepodległa” 16 marca 2016). Myślę, że odrażająca „piosenka” M. Peszek kwalifikuje się do sądu za „obrazę narodu polskiego”. Takie oszczerstwa powinny być karane dużymi grzywnami pieniężnymi. Uderzenie oszczerców po kieszeni, to jedyne, co mogłyby zrozumieć osoby tak nikczemnego pokroju jak Peszek.
Przypomnijmy tu, że Maria Peszek już w przeszłości była autorką różnych wielce durnowatych piosenek. Ze sławetną "Sorry Polsko” na czele, w której śpiewała m.in.: „Nie oddałabym ci Polsko/ani jednej kropli krwi. Sorry Polsko”. Jej piosenki szokują wrogością do patriotyzmu, Polski i Kościoła. By przytoczyć dość typowy zwrot z jednej jej piosenki: „Popiół i cement/totalny niż/boli mnie Polska/wisi mi krzyż”.

 
Kraj, gdzie oskarża się patriotów

Jak dotąd w Polsce takie indywidua jak Peszek pozostają bezkarne, a jakże często oskarża się patriotów. Najnowszy przykład. Znany z patriotycznych wypowiedzi i działań narodowy działacz polityczny Rafal Mossakowski ma iść do więzienia za protest w PKW po wyborach samorządowych. Jest to efekt wyroku warszawskich sadów, które wstrzymały prośbę o ułaskawienie skazanych.(Wg. mem.Niezależna.pl.Do więzienia z protest w PKW, „Gazeta Polska codziennie”, 18 marca 2016 ). Mam nadzieje, że w tym przypadku dojdzie do szybkiej decyzji o ułaskawieniu ze strony prezydenta Andrzeja Dudy.


 
 Prymitywna chamka z krakowskiego KOD-u zaatakowała prezydenta A. Dudę

Po uroczystej kolacji prezydent Andrzeja Dudy z grupa amerykańskich senatorów w jednym z krakowskich hoteli doszło do niebywałego skandalu. Współwłaścicielka hotelu, w którym odbyła się kolacja, niejaka Katarzyna Kukieła zamieściła na Facebooku prymitywny wpis, prostacko atakujący prezydenta RP.. Stwierdziła w nim m.in : „Panie prezydencie jadłeś dzisiaj kolację i spotykałeś się z senatorami Stanów Zjednoczonych w moim hotelu. Czy nadal ty i twój elektorat uważacie, że ja jestem w KOD i od 3 grudnia protestuję pod TK i biorę udział we wszystkich marszach i manifestacjach dlatego, że oderwaliście mnie od, jak elegancko i typowo po waszemu określiliście, koryta?!!! Mam nadzieję, sądząc po pańskiej minie, że jedzenie z mojego koryta wszystkim smakowało,, a wnętrza i wystrój do gustu przypadły (…) „ (Cyt. za „SuperExpress z 21 marca 2016 r.) Kukieła dodała też na temat prezydenta : „Czuję się zbrukana, że on tam wszedł”.)Cyt. za M. Piejko : Kukieł(k)a KOD-u rzuca się na Dudę. Skandal .Kobieta z półświatka atakuje prezydenta, „Gazeta Polska codziennie” z 22 marca 2016.) .Magdalena Piejko pisała w cytowanym artykule m.in. : „ Szybko okazało się, że Katarzyna Kukieła jest wiceprezesem spółki PFT Krakow, w której także jako wiceprezes zasiada Artur Ładocha, krakowski gangster. Jest on związany ze znanym w półświatku Edwardem Kupczakiem ps.Małpa. Informacje potwierdza znany dziennikarz śledczy Witold Gadowski.- Zarówno Kukiełą jak i jej zmarłym mężem interesowała się policja, badająca ich związki z gangiem kantoru Wielopole, jednym z najgroźniejszych gangów Polsce – mówi „Codziennej” Gadowski”. (Por. tamże).
 
Jadowity wpis Kukieły sprowokował wiele pełnych oburzenia wpisów w internecie. Internauta o ksywie „Tomasz” komentował: Obserwujemy niepokojącą zmianę w hotelarstwie i gastronomii. Dotąd co najwyżej cichcem pluto gościowi do zupy. Teraz głośno opluto gościa” . Innym komentarz dała Katarynaa, pisząc : „Dla każdego hotelu wizyta głowy państwa to nobilitacja i powód do dumy. Ale dla tego zajazdu najwidoczniej nie”. Przy okazji okazało się, że Kukieła nakłamała, pisząc o „swoim korycie”, bo kolacja odbyła się wprawdzie wewnątrz hotelu, którego jest współwłaścicielką, ale w nie należącej do niej restauracji.
Kukieła jest typowym przykładem tego, co już wcześniej nazwałem „hołotą KOD-owską.” Jest swego rodzaju recydywistką w pisaniu na blogu obelżywych tekstów na temat ludzi w Pis-u, najczęściej bardzo prymitywnych. Pisała np. do żony prezydenta RP Agaty Dudy: „Agata!!! Rozwiedź się! Ale do tego trzeba jaj, a ty ich też nie masz(…)” . Do prezesa PiS-u J. Kaczyńskiego pisała : „Gościu opamiętaj się ! Chyba są jakieś leki na natręctwa”. (Oba cytaty za tekstem : KS : Obraża prezydenta , prezesa i pierwszą damę, „SuperExpress” z 22 marca 2016 ).
Z całego skandalu wynikają dwa wnioski. Po pierwsze trzeba uważniej przyjrzeć się pracy BOR-u , kolejny raz po nieszczęsnej oponie. Jak wytłumaczyć fakt, że BOR-owcy nie sprawdzili miejsca, gdzie miała się odbyć kolacja, i nie dowiedzieli się wcześniej, że chodzi o hotel, należący do zajadłego fanatycznego wroga PiS-u i prezydenta RP – wspomnianej chamusi K. Kukieły? A gdyby ta niebywała wrogość posunęła się do zagrożenia nieodpowiednim jedzeniem zdrowia prezydenta? Znana blogerka Kataryna napisała na Twitterze: "Czy BOR wziął pod uwagę jakie możliwości techniczne ma ktoś, kto przygotowuje prezydencki posiłek? No naprawdę, karmić PAD u KODziarzy...". Prezydent Duda zareagował tonująco na ten wpis, odpisując: „Bez przesady. Please... Możemy się różnić w poglądach i to też dowód, że demokracja istnieje. Ale żyjemy w PL razem”. Ja natomiast uważam, że prezydent A. Duda zbytnio lekceważy sobie potencjalne niebezpieczeństwa, a my wszyscy drżymy o jego zdrowie i życie, bo wiemy jak wiele znaczy dla Polski.
Po drugie należy wezwać wszystkie osoby o poglądach patriotycznych do natychmiastowego bojkotu hotelu, w którym wiceprezeską zarządu jest wspomniana prymitywa Kukiełą, a także restauracji mieszczącej się w tym hotelu. Czytam wprawdzie, że właściciele restauracji skierowali wniosek procesowy w związku z zachowaniem Kukieły. To jest jednak za mało. Powinni natychmiast całkowicie zerwać z jędzowatym babskiem, które tak niegodnie plami dobre imię ich restauracji. I może odstraszyć ich potencjalnych przyszłych klientów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz