))Zapraszamy na Oficjalną Stronę internetowa Jerzego Roberta Nowaka((

środa, 16 grudnia 2015

Brawa dla Pani Premier B. Szydło!

       W czasie 21 spotkań, jakie miałem w ciągu ostatnich 6 tygodni na temat „Węgier Orbána jako wzoru przemian dla Polski” zachęcałem zarówno do naśladowania pionierskich reform węgierskich, jak i stylu robienia tych reform. Akcentowałem: musimy robić te reformy tak jak Węgrzy : szybko i twardo”. Cieszę się tak właśnie zaczęły się te reformy w Polsce od natychmiastowej zmiany szefów służb specjalnych, ułaskawienia Mariusza Kamińskiego, odwołania T. Arabskiego, nie dopuszczenia PSl-owca na stanowisko wicemarszałka, wprowadzenia podatku od odpraw, ostrego postawienia się w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Było też bardzo mocne wystąpienie prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego przed siedziba Trybunału Konstytucyjnego, zapowiadające „rozpędzenie bandy kolesiów”, którzy „nie chcą naprawy wymiaru sprawiedliwości”. Do mocnych przemówień prezesa J. Kaczyńskiego już jednak przywykliśmy. Szczególnie wielkim zaskoczeniem było jednak bardzo twarde wspaniałe przemówienie premier Beaty Szydło w Sejmie 15 grudnia 2015 r.

      Przypomnę tu parę jakże ważnych fragmentów tego wystąpienia Pani Premier : „
Chcę państwu przypomnieć czemu Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory. Wy, przez osiem lat, lekceważyliście ludzi i ich sprawy. Byliście aroganccy, pyszni i przez osiem lat podejmowaliście tylko takie decyzje, które leżały w waszym interesie politycznym. A jedyne co mieliście do zaoferowania Polaków to straszenie Prawem i Sprawiedliwością.
To jest wasza oferta dla obywateli. Ale obywatele powiedzieli wam „nie”. Mają dosyć takiej polityki
. (…). I ja dzisiaj w imieniu mojego rządu, w imieniu biało-czerwonej drużyny dobrej zmiany, której chcą Polacy mówię: Dość takiej polityki!
Bronicie lobby i interesów innych, a nie staracie się o interesy Polski. Ta dobra zmiana, którą chcemy wprowadzić, o którą upomnieli się polscy obywatele polega na tym, że będziemy dostrzegać ich interesy, a nie wasze. (Podkr.-JRN). (…)
TK potraktowaliście jako bastion obrony waszego interesu i wpływu.(…) obłożymy podatkami banki i hipermarkety. Bardzo się tego boicie, ale na to czekają Polacy. Ale na to czekają Polacy i to przez nich zostaliśmy wysłani na służbę, nie przez was.
Nie zatrzymacie dobrej zmiany krzykami o demokracji, która ma się sprowadzać do rządów lobby, banków i hipermarketów do rządów zagranicznych korporacji. nie dostrzegacie polskiego przemysłu, polskiego interesu gospodarczego. wiem, że czas która mija to był zloty wiek dla was, ale on się skończył
. (Podkr.-JRN). Ani ja, ani rząd PiS nie ugniemy się przed waszymi groźbami. Jesteśmy tu po to, by bronić obywateli”.


    Było to wielkie przemówienie, godne Premier Rządu Przełomu. Tak trzymać, a premier Beata Szydło niespostrzeżenie zmieni się w polską p.Thatcher!

      Mam kolegę, zapalonego polemistę, twardego prawicowca, bardzo sceptycznego wobec intencji PiS-u i bardzo często go krytykującego. Tym razem, po wysłuchaniu sejmowego wystąpienia premier Szydło właśnie on zadzwonił do mnie, niezwykle mocno wychwalając to przemówienie. Jest to najlepszy dowód, że takimi właśnie twardymi wystąpieniami PiS może rozszerzyć swój elektorat i stopniowo zdobyć nawet większość konstytucyjną. Bez zważania na wrzaski lemingów! Z tym mocniejszym zaskoczeniem przyjąłem fakt, że tego krótkiego zwartego przemówienia nie wydrukował w całości żaden dziennik prawicowy. Prawdziwym skandalem był zaś fakt, że w ogóle nie znalazło się na temat wspaniałego wystąpienia premier Szydło ani jednego zdania w „Rzeczypospolitej”. Ten dziennik kolejny raz się odsłonił. Zdziwiło mnie też trochę, że w „Gazecie Polskiej codziennie” nie znalazły się moim zdaniem najważniejsze zwroty premier Szydło, te wytłuszczone przez mnie drukiem, o służeniu interesom zagranicznych lobby.

    Mam nadzieję, że choć jeden z tygodników prawicowych opublikuje w całości wystąpienie premier Szydło. A w ogóle to przydałoby się nagranie go na płytę i rozpowszechnianie.Wystąpieni Premier Beaty Szydło 15 grudnia 2015

18.12.2015 r. Uzupełnienie do tekstu „Brawa dla Pani Premier B. Szydło!”

 Informuję czytelników mojego blogu, że w dniu 17 grudnia 2015 r. „Nasz Dziennik” jako jedyny polski dziennik zamieścił tak ważne i tak znakomite sejmowe wystąpienie premier Beaty Szydło w całości. Brawa dla redakcji „Naszego Dziennika”!


J.R. Nowak

1 komentarz:

  1. Wniosek: "Gazeta Polska codziennie" niewiele ma wspólnego z Polską może tylko PO w nazwie. Bo "RZepa" to niemiecka gadzinówka, tak jak G.W.. żydowska.

    OdpowiedzUsuń